Reflexní tepelné izolace SuperFOIL. Účinná a jistá ochrana budov v zimě i v létě

Ao-img2

Reflexní tepelné izolace jsou zejména v anglicky mluvících zemích pokládány za vůbec nejúčinnější řešení v oblasti tepelné ochrany budov. Plným právem. Tepelné záření je totiž nejsilnějším teplosměnným mechanismem na Zemi a chceme-li vážně řešit tepelnou ochranu budov, musíme začít u tepelného záření. V článku popíšeme tepelněizolační fólii SuperFOIL, která je v současnosti britskou špičkou co se týče účinnosti vícevrstvých izolací.

Dobře navržené a zhotovené realizace, které pracují s tepelným zářením, dávají nejlepší výsledky. Platí to i pro výběr vhodných materiálů, mezi kterými zaujímá přední místo Superfoil, produkt britského původu, jehož správná aplikace nabízí účinnější a často i levnější řešení, než běžná zateplení.

Problém tepelného záření a zejména materiálů, které s ním pracují, je v tom, že toto záření není vidět lidským okem. Vidíme jen sluneční záření, což je záření doběla rozpáleného tělesa o teplotě 5 500 °C. A z něho jen zhruba polovinu, tedy světelnou složku.

Vnímání tepelného záření

Co se týče pocitů, člověk tepelné záření naopak dobře cítí. Protože ho ale nevidí, tak s výjimkou slunečních paprsků přisuzuje pocity tepla či chladu působení vzduchu. To je velký omyl: čtete-li tyto řádky v místnosti vyhřáté na 25 °C, je Vám příjemně. Kdyby nyní příroda „vypnula” prostorové sálání, které Vás v místnosti obklopuje, rázem byste se cítila/cítil jako v lednici. Jinými slovy: zrušením prostorového tepelného záření by se k nám zastavil přísun zářivého (nebo sálavého) tepla o intenzitě necelých 450 W/m2. Je to obrovská ztráta, kterou většina absolventů českých stavebních škol a tedy i tepelných techniků vůbec netuší.

Celý článek naleznete zde

izolaceprovsechny.cz

Kontaktujte nás

Restart života s.r.o.

Keramická 703/31

Ostrava – Hrušov, 711 00

E: info@izolaceprovsechny.cz

T: +420 776 797 290

Sdílejte s námi

logo